6 Ocak 2012 Cuma

unknown mortal orchestra:bicycle        on numara iş. unknown mortal orchestra. umo. ruban nielson diye bir yeni zelanda yerlisinin projesi.
         eskiden the mint chicks diye bi grubu varmış, bikaç parçasını dinledim, o kadar sarmadı
henüz. umo başka bişe. funk, pyschedelic aynı zamanda lo-fi. vokaller bazı şarkılarda daha anlaşılabilir olabilirdi ama benim için albüm zaten lyric değil melodi albümü. ffuny ffrends, bicycle, jello and juggernauts...vs. hepsi inanılmaz bir bütünlük içinde akıp gidiyor. rifflerin hipnotik havasıyla bilinmeyen alemlere ziyaretler garanti. 
         şimdi bu adam istese soundunu biraz temizleyip, cilalayıp mgmt kulvarından çıkış yapabilirdi, iyide satardı, ama kendisi garage-sound dan vazgeçmemiş, kafasına göre takılmış, takdir ediyorum. kendi tarzıyla piyasaya sürdüğü bu albüm indie çevrede çok tutuldu. umarım bir sonraki albüm record company denen tek dişi kalmış canavar tarafından yutulup, daha büyük kitlelere ulaşma niyetiyle talan edilmez.

          + bicycle videosunda aklınıza takılan tek şey, biliyorum; bu güzel ve üç buçuk eğlenceli bayan neden tüm video boyunca tek başına, nasıl olur? mümkün değil diyosunuz  ama inanın gerçek hayatta oluyo böyle şeyler.

          + bir önceki video, ffuny friends:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder